Bursa

Bursa

Sertifikalı İçsel Doğum Doulası

HANDE IŞIK

1977 yılında Bursa’da doğdum. 1999 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra, San Francisco’daki UC Berkeley Üniversitesi Pazarlama programını tamamladım. Türkiye’ye döndükten sonra 2001-2009 yılları arasında tekstil sektöründe satış ve pazarlama alanlarında çalıştım.

2. oğlumun doğumu ile birlikte iş yaşamına ara verdim. Yaklaşık 2 yıl aradan sonra birgün 4 çocuk annesi ve aynı zamanda ebe olan bir arkadaşımla yaptığımız bir konuşma hayatımın dönüm noktası oldu. Amerika’lı bir arkadaşının Türkiye’de ilk defa doula eğitimi vermeye başlayacağını söyledi. Benim doğal doğuma olan ilgimi bildiği için aklına ilk gelen isim olmuşum. Sonrasında araştırmaya başladım. Doula’lık nedir, bir annenin ve bebeğin hayatındaki etkileri, Türkiye’de yapılabilirliği…

Ve sonunda bu uzun yolculuğun beni götürmesine izin verdim. Şu an doula (doğum destekçisi) olarak annelerle birlikte çalışıyorum ve annelerin kendi tercihleri doğrultusunda, hayal ettikleri doğumu gerçekleştirmeleri için destek veriyorum. Ayrıca çocukların hem yaşına, hem becerilerine ve en önemlisi de sağlığına uygun ödüllü oyuncaklarla, destekleyici materyallerin online satış sitesi olan Bekiddy kurucularındanım. DOGANA (Doğumda Kadın Hakları Derneği), BIWA (Bursa Uluslararası Kadınlar Derneği), HASVAK (Hastane Vakfı) üyesiyim. Bunların dışında ailemle birlikte olmaktan büyük keyif alıyorum. En büyük hobim ise spor yapmak.

hande1k@hotmail.com
info@biravazda.com
http://www.biravazda.com
0532 543 77 27