İstanbul

İstanbul

 Sertifikalı İçsel Lohusa Doulası

BURCU OKUR

burcuokur@gmail.com

 

 


ELİF MURAT DALKARA

1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Evliyim ve 2014 doğumlu Delfin adında bir kızım var. Küçük yaşlardan itibaren doğayı ve canlıları anlama merakının içimdeki varlığından haberdardım. Bu nedenle gitmem gereken yolu çizmem hiç zor olmadı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi’nde Biyoloji eğitimimi tamamladıktan sonra 2009 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Deniz Biyolojisi yüksek lisansımı tamamladım ve hala aynı bölümde doktora eğitimime devam ediyorum. Deniz çalışmalarının en büyük getirisi beklentisizliği öğrenme çabası oldu ve hayatın her an sürprizler hazırladığını daha kısa evrelerde görerek öğrendiğimi fark ettim. Hayatın beni soktuğu güzel sokaklar sayesinde yoga eğitmeni oldum; Hatha Yoga ve Hamile Yogası dersleri veriyorum. 2014 yılında tam da bebeğim içimde büyürken İçsel Doğum Doulası olmak üzere eğitim almaya başladım ve benim için mucizevi dönüşüm de başlamış oldu. Artık Doğum ve Lohusa Doulası olarak bana açtıkları alan içinde ailelere destek olmaya çalışıyorum ve her seferinde büyülenmekten kendimi alamıyorum.

0532 695 89 63
elfmurat@yahoo.com


ESRA DEMİRÖZ

1975 doğumluyum, bir anneyim ve İstanbul’ da doulalık hizmeti veriyorum.
Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir ve her şeyin bir sebebi vardır. Buna çok inanırım.  Kendi doğum hikayem de bana güzel bir mesaj verdi. Mesajı dinlediğimde evet ben bir doula olmalıyım diyordu.  Kadınların en kutsal anlarında ellerini tutmak, onlara ruhsal, fiziksel ve bilgisel destek vermeliydim. İşte ben de kendi içimdeki sorular ve mesajlar ile hesaplaşırken 2012 yılında 2. İçsel Doula Eğitimi’ nin duyurusu karşıma çıktı, tesadüf değildi. Tam zamanıydı. Mesajımın karşılığını takip ettiğimde kendimi doula kursunda, müthiş bir kadın enerjisinin içinde buldum. Kızımı kucağıma almam bana hayat ile ilgili farklı şeyleri sorgulamayı, doğumu sorgulamayı, fark ettirmişti. Doula eğitimim ve diğer aldığım eğitimler neticesinde felsefem hep aynı kaldı. Doğum şekli nasıl olursa olsun, doğuran kadının doğumundan coşkulu çıkmasıdır esas olan. Mutlu olması ve bebeğini kucaklayıp, sarmasıdır.

 

0533 524 79 50
esraedemiroz@gmail.com


LALE MERT TUNA

23.01.1968 Istanbul doğumluyum. 10 sene Führt /Nürnberg Almanya da yaşadım ve Albrecht -Dürer Lise’de okudum. Istanbul Kadıköy de yaşıyorum. 1989 yılında 21 yaşında evlendim ve 1991 de ilk oğlumu normal doğumla dünyaya getirdim. Ikinci oğlumda 2004 yılında normal doğumla dünyaya geldi.

Doula’lık yolum benim için kutsal ve eğitimler daha nice bilgilerle donanmak istiyorum. Kadınların yaşamlarında hamilelik , doğum ve lohusalık süreçlerinde bir douladan fiziksel ve ruhsal destek almaları bu süreçlerini ruhsal ve fiziksel konforla yaşayıp kendilerini iyi hissetmeleri istiyorum. Profesyonel doula olarak Istanbul Anadolu yakasında hamilelik, doğum ve lohusalık dönemlerinde anne adaylarına ve ailelerine destek veriyorum. Keşkelerin neredeyse yaşanmadığı sağlıklı ,anlamlı anlar yaşamanıza destek vermek üzere iyi ve mutlu kalın,

Sevgimle,

www.lalemerttuna@gmail.com
www.icseldoula.wordpress.com
0539 681 46 90


MERVE ALPAY

Doula, Egzersiz Uzmanı, Myofasial Gevşetme Terapisti

İstanbul doğumlu olan Merve Alpay, çok küçük yaşlarda başladığı dans hayatına ciddi bir sakatlanma onu engelleyene kadar devam etti. Bu sakatlık, bugün eğitmen yetiştirdiği, rahatsızlıkları olan öğrencileriyle birlikte çalıştığı ve hamilelerinin her süreçte yanında olduğu, İstanbul Anadolu yakasında kapsamlı bir egzersiz stüdyosu açmasında büyük rol oynadı. Hamile pilatesi ve Yogası derslerine koşarak gelen hamilelerinin, ‘keşke bir yolu olsa da doğumda da yanımızda olsan’ demeleri üzerine Doula eğitimi almaya karar verdi. İçsel Doğum ailesinin bir parçası olabilmenin mutluluğuyla şimdi hamileleriyle çalışıyor. Bugün hala alanında kendini geliştirmeye devam eden Merve Alpay’ın en önemli misyonu yaşadığı semtteki insanlara nefes aldırabilmek, bedenleriyle, tekrar bir olmayı sağlamak, bedenin ve yaşamın  içinde rahatlamalarına katkıda bulunmaktır.

0505 921 98 98
mrvpolat@gmail.com