İstanbul

İstanbul

Stajyer İçsel Lohusa Doulası

ANNA KARAKUŞ

Anne, Doula öğrenci, Fizyoterapist.
Sabah erkenden kalkıp odamın camı açıyorum. Serin, temmiz ve uyandırıcı bir hava iceriye giriyor. Derin bir nefes alıp tekrar ve tekrar o temmiz havayı akçiğerlerime inene kadar dolduruyorum. Camı kapatıyorum ve tekrar açmak isteyeceğimi biliyorum. -İcgüdüsel doğum doula ve doğuma rehberliği eğitimi devam etmekteyım. Bu güzel eğitimi benim için bu ilk cümlelerde tarif etmeye çalıştığım hissi veriyor. İcgüdüsel doğum doula ve doğuma rehberliği eğitimi başlamam ile birlikte hayatımın yeni, güzel ve umut veren bir dönüş oldu.
Kendimi uyumlu, mutlu, sakin, meraklı ve sabırlı bir kişi olarak görüyorum. Yeni bir insan ile tanışma fırsatım olunca kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum.
İsveç’te doğdum ve büyüdüm. 2006 yılında Stockholm’da, İsveç’te, Karolinska Enstetüt’ten Fizyoterapist olarak mezun oldum. Eşim türk. 2007 yılında, evlenince, İstanbula geldim. Birkaç sene fizyoterapist olarak İsveç’te ve Türkiye’de çalıştım. Şu anda ailemle birlikte Başakşehir’de, istanbul’da yaşıyorum. Son bir senedir, çocuklarımdan dolayı, iş hayatıma bir ara verdim. 2008, 2010 ve 2013 yıllarında, hayatımı tamamen değiştiren ve sonsuz bir mutluluk veren, üç çocuklarımın yüzleri ilk kez gördüm.
Kendim anne olduktan sonra hayat bakış açım değişti ve hala değişmeye devam ediyor. Annelik ve babalık yolculuğundaki ilk adımlar ve anlar önemli ve büyük değer verilmesi gereken anlar olduğuna inanıyorum. Doğum hayatımızın en çok dokunan anlarından biri olarak görüyorum. Bir bebeğin doğumu ile birlikte yeni bir pencere açılmış oluyor ve hayat renklendirilmiş bir şekilde devam ediyor.

annakarinlibergkarakus@gmail.com
0506 718 0504

ARZU ATAR

arzuatar@gmail.com

 

 

AYŞE SAVARİ

1981 İstanbul doğumluyum. Kadıköyde yaşıyorum. Saint Benoit Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünü bitirdim. Beş yıllık kurumsal çalışma hayatının ardından pedagojik formasyon sertifikamı aldım ve bir süre anaokulunda Fransızca öğretmenliği yaptım. İçsel Doğum ile bebeklere ve çocuklara düşkünlüğümü bilen, yoga eğitmeni bir arkadaşım sayesinde tanıştım. Doula olmaya karar verdim. Eğitimimin her aşamasında, doğum mucizesiyle ilgili edindiğim her yeni bilgide, kararımın doğruluğundan biraz daha emin oldum.
Şimdi ise doğum yolculuklarına eşlik etme şansına eriştiğim anne-babalara en iyi şekilde destek olmaya çalışıyor ve bebeklerini karşılamanın heyecanını, sevincini onlarla paylaşıyorum. Sahip olduğum bilgiyi en iyi şekilde aktarmaya çalışırken, tanıştığım her aile ile yeni bir şey keşfetmenin heyecanını yaşıyorum.

savariayse@gmail.com

 

AYŞEGÜL TUGAY

11976, Karamürsel doğumluğum. 15 yıldır İstanbul’da yaşıyorum. Evliyim ve Akın’ın annesiyim.
15 yıldır can çekiştiğim özel sektörle bağımın kopacağını öğrendiğim gün kendimi en özgür hissettiğim gündü. İşte o an kendime ilk kez, “Artık kendim için ne yapabilirim?” diye sorduğumu farkettim. Bu farkındalıkla beraber Doula olmaya karar verdim.
2014 Şubat ayında Doula eğitimime başladım ve halen İçsel Doğum Doula 4.sınıf öğrenciliğime devam etmekteyim. Her gün yeni diyarları keşfetmekteyim. Anne adaylarının en güzel ve en özel yolculuklarında, onlara eşlik etmek için buradayım.

tugay.a@gmail.com

 

 

CANSU NURAS

Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. 12 yıl satış departmanında farklı görevlerde  çalıştım ve en son yöneticilik görevimden oğlumun doğumunun ardından istifa ettim. Kendi doğum tecrübemle birlikte yepyeni bir dünya açıldı önümde,önce beni korkutan,ardından içine alan ve sonra sonsuz keyif veren. Hatta tüm hayatımın rotasını değiştiren,beni ve yaşam tercihlerimi dönüştüren.
Hamileliğin ve doğum anının,bir kadının hayatında desteğe,ilgiye,bilgiye,şefkate en çok ihtiyacı olduğu dönem olduğunu anladım. Bu desteği her kadının hak ettiğini düşünüyorum ve bunu sağlayabilecek olmak,beni yeni mesleğimde  en çok motive eden unsur. Çünkü biliyorum ki anneye ve hatta babaya sağlanan her türlü destek,dünyaya gelen her yeni “can” için direkt ya da dolaylı yarar sağlıyor.Bilgi ve tecrübelerimi bu uğurda ailelerle paylaşmak beni hep mutlu edecek.
Özel ilgi alanlarım ise alternatif eğitim modelleri, holistik(bütüncül) tıp ve gelişim psikolojisi üzerine araştırmalar yapmak.

cansuyavuz@hotmail.com

 

ÇİSEM ECER UZUN

1987 yılında Aydın’da dünyaya geldim. Kuşadası ve Güzelçamlı’da büyüdüm. Ayrı anne-babanın tek çocuğu olarak bölünmüş olmakla birlikte mutlu bir çocukluk geçirdim. Macera ve yeniliklere açık, spiritüel konulara ilgi duyan bir annenin ve doğayla iç içe olmaktan zevk alan, (annemin anlattığına göre) hayali at arabası ve çocuklarıyla seyahat etmek olan bir babanın çocuğu olmanın tüm eğlencesini ve zorluğunu tattım. Üniversite için gelip derhal döneceğimi planladığım İstanbul’da 2005 senesinden beri yaşıyorum. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2010 yılında İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansımı tamamladım ve doktoraya başladım. Aynı bölümde doktorama devam etmekte ve araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. 2015’in Nisan ayında tatlı oğlum Doruk Ozan’ı dünyaya getirdik babasıyla. Hamileliğim esnasında her şeyin kendi akışında yürümesi için ne kadar çaba harcadığımızı fark ederek çok şaşırdım. “Doğal doğum” pek de doğal değildi bu zaman ve coğrafyada anlaşılan. Hamilelik ve doğumdan sonra değiştim! Ben değiştim, dünya değişti, hayatlarımız değişti. Bu değişim yıllardır içimde var olduğunu ve geri gelmesini beklediğim, çocukluğumdan tanıyıp bildiğim bir Ben’in geri gelmesiyle oldu. Eylül 2015’de İçsel Doğum Doula ve Doğuma Hazırlık Rehberlik Eğitimi’ne katılmaya başladım. Doulalık eğitimi almakla hamileliğimden başlayıp doğumdan sonra devam eden ve geri dönülmez bir biçimde hissettiğim dönüşüm halini ve enerjisini sürekli ve işe yarar kılmak için en akıllıca işi yaptığımı düşünüyorum. Her yeni başlanan yolculuk gibi içimde korku, heyecan ve mutluluk var. Umudum birçok kadının ve erkeğin bu dönüşümü yaşamasına şahitlik ve elimden gelirse yardım etmek; mutlu hayatlar için mutlu ve kendi doğasına güvenen anne-babalar ve bebekler doğmasına kıyısından da olsa vesile olmak.

0555 498 71 63
ecercisem@gmail.com

 

DAMLA HİSARLI

damlahisarli@gmail.com

 

 

DUYGUN SOYSAL

duyguntekin@gmail.com

 

 

 

ELİF DOĞAN

blogcuanne@gmail.com

 

 

ELİF GÖKBULUT

0533 365 49 90

 

 

 

ELİF KINCAL

elifkincal@gmail.com

 

 

 

EMİNE GÜLTEKİN

eminegultekinn@gmail.com

 

 

 

FATMA ÖZDEMİR

Mühendis, Yoga Eğitmeni, Öğrenci Doula
1974 Hollanda doğumluyum. İlkokul 3. sınıfa kadar Hollanda’da gittim ve 1983 yılında ailemle ile birlikte Türkiye’ye dönüp eğitimimi Uşak Anadolu Lisesi ve ve daha sonra ODTÜ’de tamamladım. Elektrik elektronik mühendisi olarak 1996 yılından beri uluslararası mikroelektronik sektöründe ve 2012 yılından beri de telekomünikasyon sektöründe üst düzey yönetici olarak İstanbul’da çalışmaktayım.
Ofis yaşantısının getirdiği bir çeşit meslek hastalığı olan ense ve omuz ağrılarıma çare olan yogayla 2000 yılında tanıştım ve 2008’de Cihangir Yoga’da Zeynep Aksoy Hoca’dan ilk yoga eğitmenliği eğitimimi tamamladım. Daha sonra özellikle Yin Yoga ekolüne ilgim arttı ve Berivan Aslan Sungur, Paul ve Suzee Grilley gibi hocalarla eğitimlerime devam ettim.
Mühendislik mesleğimin yanı sıra meraklı ve tutkulu bir yogini olarak yoga ile ilgili konuları öğrenmeye ve öğretmeye devam etmekteyim.
Hayatın farklı yönlerini algılamamı sağlayan Yin Yoga eğitimlerim boyunca hep topluma dair ve kadınlarla ilgili bir şeyler yapmak isteği vardı içimde. Haftada bir Yin Yoga dersleri verdiğim DO-UM’daki kadın enerjisi beni çekti ve 2013’te kendimi İçsel Doğum Doula Eğitimi alırken buldum. Şimdi hem doulalık eğitimimin pratiklerini tamamlıyorum hem de hocam Julia Steils Paçacıoğlu’nun yeni doula eğitimi sınıfında ona asistanlık yapıyorum.
İnsan bedenine ve yaşam kalitesini artırmaya dair her konu çok ilgimi çekiyor ve ailelere bebek sahibi olma serüvenlerinde eşlik edebilmekten, daha doğrusu onların beni böyle özel bir dönemlerinde yaşamlarına dahil etmek istemelerinden büyük mutluluk duyuyorum. Yolculuğu boyunca iyi desteklenmiş bir gebenin/annenin sağlıklı bir toplum yaratmakta ana taşlardan birini oluşturacağını içten biliyorum ve bu sezgiyle yola devam ediyorum. Sevgilerimle.
fatosh.ozdemir@gmail.com

 

GÜLAY ERMAN

1969 yılında İstanbul’da doğdum. İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Pln. mezunuyum. 1990-2003 yılları arasında THY’da kabin ekibi olarak görev aldım ve dünyada pek cok yeri ve kültürü gördüm . Evliyim, 18 yasında, bu yıl Kanada’da üniversiteye başlayan oğlum Kerem Can ve 11 yaşında ortaokula başlayan  kızım A.Ezgi’nin annesiyim.

Kızımın doğumundan sonra tekrar çalışma hayatına dönmek istemedim. Jung’un söylediği  “Dışa bakan rüya görür, içe bakan uyanır”  sözünden yola çıkarak insan ve yaşam konusu hep ilgi alanım oldu. Yaşam koçluğu ve Nlp konularında çalışmaktayım. Yoga, tasavvuf ve felsefe ilgi alanlarım. 2012’de Zeynep Aksoy Temel Yoga Egitmenligi, 2014 Yoga for Kids G.Grossman Çocuk Yoga ve 2015 yılında Berivan A. Sungur’dan Yin Yoga Eğitmenliği eğitimlerini tamamladım. Çocuklara ders vermeyi cok seviyorum, öğretirken öğreniyorum. Yoga ile yolculuğum özel ders vermekle ve eğitimlerle devam edecek. İnsana dair;  insanı insan yapan her döngü ilgimi cekti, iste Doula olma macerası böyle başladı. Sevgili Julia’dan 2015 yılında almaya başladığım eğitimle, çember tamamlanacak. Yaşama merhaba diyen minik canların ve bu harika yolculukta anne baba adaylarının yanında olup destekleme fikri beni cok heyecanlandırıyor. Yasam mucizesinin başladığı büyülü doğum anında, Doula olarak destek olabilmek adına elimden gelen herşeyi yapmak istiyorum. Ve bu sürece dahil olabilme fikri beni çok mutlu ediyor.

gulay@air-mark.com

 

LİNET MORHAYİM

Hayat yolculuğumda  eşim ve ben  3 tane evlat’a sahibiz.   Genç yaşta, kısa süre aralığında yaşadığım iki normal doğum , benim  Doula’lık misyonumun temelini oluşturmaktadır. Yaşadığım tecrübelerin çok değerli olduğunu fark ettim. Kendimi bir anne olarak geliştirmeye ve eğitmeye adadım. Psikoloji ve Doula eğitimlerimin yanı sıra  Reiki master, Gemolog, Hemeopat, Refleksoloji uzmanı, Melek koçu , Magnefield Healing master ve Mucize taş Aragonit terapistiyim.  Ayrıca  Astroloji ‘ye de , ilgi duyar  ve  üzerinde devamlı çalışırım .   20 senelik eğitim ve birikimlerin ardından 3. defa hamilelik ve doğum mucizesini yaşadım. Bu hamilelik ile birlikte hayata bakış açım değişmeye başladı ve hayat rotamı annelik mucizesine hizmet etmek yönüne çevirdim. Doula’lık Doğuma hazırlık eğitmeni ve Loğusa Doulası  üzerine eğitimlerinin  ardından, anne adaylarına ve ailelerine hak ettikleri bilgi, yardım ve desteği vermek üzere çalışıyorum

Doula.ayana@gmail.com
0532 271 08 00

 

NİHAL GÜL

1981 Edirne doğumluyum. Hayatımın 30 yılını Edirne, İstanbul, Çanakkale üçgeninde geçirdim. 31. yaşıma ise güzel ülkemin en doğusunda, canım kızımı kucağıma alarak girdim. Seçeneklerin olmadığı bu doğu ilinde çok güzel bir doğum deneyimi yaşamış olan şanslı bir anneyim.
Yaşadığım hamilelik, doğum ve lohusalık süreçlerinden sonra kadının gücüne, doğumun mucizesine ve dünyaya merhaba diyen o minik ‘can’a hayran kaldım.
Doğumumdan sonra tüm bu süreçlere ilgi duymaya başladım. Bu ilgim her geçen gün artarak devam etti. Ve bir yolculuğun içinde buldum kendimi. Kendimce yolumda ilerlerken Julia Steils Paçacıoğlu ve İçsel Doğum ile karşılaştım. Halen İçsel Doğum Doula ve Doğuma Hazırlık Rehberliği eğitimim devam etmekte.
Doğum yolculuğu her anı mucizelerle dolu olan bir yolculuk. Siz anne ve babalar bu yolda ilerlerken size destek olmak, yolculuğun bir parçası olmak ve mucizeye tanıklık etmek istiyorum.
Sevgilerimle…
nihalakbas@gmail.com
0505 384 79 03
Büyükçekmece/İSTANBUL

 

ÖZGE SEDEF ESKİN

1988 yılında İstanbul’da doğdum. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İşletme okudum. Ardından uzman olarak bir bankada çalışmaya başladım.

İş yerinden çok sevdiğim bir arkadaşımın hamileliği sırasında onun sorularına yanıt aramak, endişelerini gidermek ve ona destek olmak için hamilelik ve doğum hakkında okumaya, araştırmaya başladım. Okudukça daha çok merak ettim, öğrendikçe daha da büyülendim. Ve bir gün tesadüfen İçsel Doğum Doula Eğitimi’nden haberdar oldum.

Dr. Michel Odent’in şöyle bir sözü vardır: “Doula olunmaz, doula doğulur!” Ne kadar şanslıyım ki, bu güzel tesadüfler silsilesi içimdeki doulanın doğumunu sağladı. Bir kadının hayatına sevgiyle dokunmak ve bebeklerinin doğumunda bir aileye yoldaş olmaktan daha güzel ne yapabilirim ki?

Çıktığım bu yolda şu ana kadar sevgi ve şefkatin iyileştirici gücü, bilginin ve güvenin ardından gelen cesaret ve kadınların bilgeliğiyle ilgili çok şey öğrendim ve her gün öğrenmeye devam ediyorum.

Doğumda tüm bebeklerin hak ettiği saygı ve ilgiyi görmesini, annelerin kendi doğumları ile ilgili söz sahibi olabilmesini, doğum süreçleri boyunca mahremiyet ve huzurlarının korunmasını, ilgi ve sevgiyle donatılmış olmalarını yürekten istiyorum. Bir İçsel Doğum Doulası olarak bu değişimi gerçekleştirmek için kendi elimden geleni yapmaya devam ediyorum.

ozgesedef@gmail.com

 

ÖZLEM KARABULUT

ozlemkarabulud@gmail.com

 

 

 

PAYE ERKİN

1988 yılında istanbulda doğdum. Çocukluğundan beri spor ile içice büyüyen biriyim. 2010 yılında Pilates Eğitimi aldıktan sonra 2012 yılında Hamilelikte Fitness ve Pilates seminerlerine katıldım. Yaklaşık 4-5 yıldır Pilates eğitmenliği yapıyorum.
2012 yılında ablamın hamileliğini öğrendiğim gün, hayatım da yeni bir sayfa açıldığını daha anlamıştım. Onunla birlikte her anını yaşayıp, onunla birlikte araştırdım. Okuduklarımı, dinlediklerimi duydukça gebelerin her an yanında olma isteği uyanmaya başladı. Ve bir şekilde bakmışım ki İçsel Doğum’da – Doulalık Eğitimine başlamışım.
Bu mucizevi süreçte sizlerle olduğum her an benimde mucizem olacaktır.

0533 607 39 33
payeange88@hotmail.com

 

SEÇİL ÇUHA

1981 yılında İstanbul ‘da doğdum.Karadeniz Teknik Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdikten hemen sonra hala devam eden bankacılık kariyerime başladım. 2013 yılında kızım Asmin dünyaya geldikten sonra doula kavramı ile tanıştım. Manevi olarak beni tatmin etmeyen iş hayatıma alternatif olması düşüncesi ile İçsel Doğum Doulası olmaya karar verdim.

Eğitimin her safhasında, bir kesecik içinde başlayan yolculuğun ne kadar mucizevi bir olay olduğuna, kadının ve kadın  bedeninin gücüne tanıklık ettim. Bu mucizevi yolculuk sırasında kendi gücünün,bedeninin yapabileceklerinin farkında olmayan ya da bu farkındalıklara sahip ancak prosedür ve dayatmalarla kendi doğum hikayelerini yaşayamayan kadınlara destek olabilmek düşüncesi beni çok heyecanlandırıyor.

Bir kadın isterse yapamayacağı hiçbirsey yoktur ve değişim kadından başlar.
Hadi artık İç‘imize dönelim ve bir şeyleri değiştirelim…

Secil.cuha@gmail.com

SEDA HANTAL

sedahantal@gmail.com

 

 

 

SEYHAN YILDIRIM

seyhanyildirim@farma-tek.com

 

 

 

SEVGİ BEKMEZCİ

1976 yılında istanbul’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi istanbulda tamamladıktan sonra liseyi Erenköy SSK Tevfik Sağlam Sağlık Koleji’nde burslu olarak okuyarak hemşire olarak mezun oldum. Lise öğrenimim sırasında doğumun mucizevi doğası beni çok etkilediğinden lisans eğitimimi ebe olarak tamamladım. 10 yıl pediatri, yeni doğan ve pediatri acil hemşiresi olarak çalıştım. Pediatri hemşiresi olarak bebek dostu hastane ve emzirme danışmanlığı eğitimleri aldım.
Lisans üstü eğitimimle beraber İçsel Doğum eğitimiyle ve Julia ile tanıştım.
Halen İçsel Doğum doulası olarak doğumu iyileştir, dünyayı iyileştir felsefesiyle gebelerle çalışıyorum.

sevgibekmezci@hotmail.com

 

YANSI ULUSOĞLU
Merhaba,

Yoga-Doğuma hazırlık eğitmeni ve Doulayım.Yoga eğitmenliği yaparken hamilelerle de çalışıyordum.İnsanların zihin yapısı ve duygularla,yaşamlarını nasıl etkilediğini görüyordum.Böylece hamilelerle olan yoga çalışmam, doğal doğum için farklı bir bilginin gerekliliğini hissettirdi. Araştırmalarım beni İDA (İstanbul Doğum Akademisi)’da Doğuma Hazırlık Eğitmenliği ve Doula Eğitimine götürdü.
Kendi doğumuma bir ebe ve bir doula eşlik etii.Doğumun doğal doğumu destekleyen bir Dr. ve destekçilerle,nasıl doğallığını koruyabildiğini gördüm.
Fırsat ve gerekli destek sağlandığında bunun ne kadar harika bir deneyim olduğunu tecrübe edebildim.
Bu konuda daha derinleşmek için farklı eğitimlere katılmaya devam ediyorum.Kendi doğumumda aynı zamanda İçsel Doğum Doulası olan bir destekçim vardı.Orada tecrübe ettiklerimle İçsel Doğum eğitimine başladım,Eğitimim halen devam ediyor.Hamile kadınları travmadan koruma ve doğumda haz duygusunun işlendiği Ayala Elisha ile Orgasmic Birth Workshop’na katıldım.
Her geçen gün bu yolda derinleşmek, beni mutlu ediyor;hamilelere destek vermek yaşamla bütünleştiğimi hissettiriyor.

0532 566 93 60
mail:yansubasi@hotmail.com
instagram:yansi_mama

 

YASEMİN YÜCEL AĞAZAT

1975 yılında İstanbul’da doğdum. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversite’sinde üç sene psikoloji bölümünde okudum, sosyoloji bölümünden mezun oldum. Üniversite sonrası uzun bir süre reklam prodüksiyonlarında yönetmen asistanı olarak çalıştım. 2007 senesinde Zeynep Aksoy’la yoganın temelleri hocalık eğitimine katılmamla hayatım tamamen değişti. Yoga hocalık eğitiminin ardından 2008 yılında eşimle tanıştım ve onunla birlikte Los Angeles’a yerleştim. 2010 yılında Institute for Integrative Nutrition’dan “holistic health coach” olarak mezun oldum. Mezun olduktan sonra kadınların hamilelik öncesi ve sonrası dönemine yoğunlaştım, New York’da hamile yogası ve doulalık eğitimleri aldım. Kendi hamileliğimle birlikte hamile yogası dersleri vermeye başladım. 2012 yılının sonunda oğlumuz Alp dünyaya geldi. Doğumda eşimle ve en yakın arkadaşımla birlikte iki de doulamız vardı yanımızda. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Alp şimdi iki yaşında, biz İstanbul’a geri döndük ve ben doula olarak başka anne adaylarının yanında olmaya hazırım. İçsel Doğum eğitimini bitirdim ve stajyer doula olarak doğumlara katılıyorum.

contact@yaseminagazat.com

 

YEŞİM BENGİSU

yesimbengisu@gmail.com

 

 

ZEYNEP ERDEMİR

1976 yılında Ankara’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi TED Ankara Koleji’nde okudum. Ankara Üniversitesi, Japon Dili ve Edebiyatı’nı bitirdekten sonra İstanbul’a geldim. 13 yıl uluslararası reklam şirketlerinde reklam yazarı ve Yaratıcı Ekip Lideri olarak çalıştıktan sonra hayatımın yolculuğuna çıkmak üzere kurumsal hayatıma ara verdim.
Ve hayatımı adayacağım, ilk defa kendimi bulduğum ve olmak istediğim mesleğimi ve yaşam tarzımı buldum; Artık İçsel Doğum doulası’yım, annelerin doğum destekçisi, doğum arkadaşıyım. Eğitimimin ve doğum kavramının her saniyesine, hatta her salisesine aşığım. Benliğimi dışarıda bırakmaya çalışarak girdiğim bu kapının ardında, tüm gebelerime kesintisiz destek sağlamak üzere çalışmaya devam ediyorum. Sadece sevgi, sadece saygı ve sadece fiziksel ve psikolojik destekle doğumun bir mucizeye dönüştüğüne defalarca tanık oldum. Ve bu mucize hep kalbimin en derinine, içimdeki en sıcak yere ulaştı.
Ben bir İçsel Doğum Doulası’yım ve bununla gurur duyuyorum.

0532 436 42 22
doulazeynep@gmail.com