Ankara

Ankara

Sertifikalı İçsel Doğum Doulaları 

 

EZGİ FINDIK

1984 yılında Ankara’da doğdu. Okul öncesi öğretmeni ve çocuk gelişimi uzmanı. Halen Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde öğretim elemanı olarak çalışıyor.

“Kendimi bildim bileli anne olmayı hayal ederken 2014 yılında oğlum Ulaş Ege’yi dünyaya getirdim. Hayallerim gerçeklik haline gelince ihtiyaçlarım ve oğlumun ihtiyaçları hayatımı yönlendirdi; öncelikle doktora tezimde bebekler ve anneleriyle ev merkezli Montessori eğitimine ilişkin çalışmaya başladım. Bu kapsamda Londra’da Maria Montessori Institute (Association Montessori Internationale)’de 0-3 yaş Montessori eğitimi aldım ve Hollanda’da bir Montessori anaokulunda öğretmenlik yaptım.

“Çocukluk” ve “annelik” üzerine aklımdaki sorulara yanıt ararken kendi doğum sürecime ilişkin “Keşke bir doulam olsaydı” dediğimi fark ettiğimde İçsel Doğum’dan doulalık eğitimi almaya kadar verdim. Doğumun anne ve bebek için bambaşka bir bağımsızlaşma yolculuğu olduğunu düşünen bir doula, çocuk gelişimci ve Montessori eğitimcisi olarak, gebelikten üç yaşa kadar anne, baba ve bebeklerin yanında olma niyetiyle bir yolculuktayım. Yollarımızın kesişmesi dileğiyle…”

ezgifindik@gmail.com

05457210968