İzmir

İzmir

Sertifikalı İçsel Doğum Doulaları

DENİZ KARABIYIK

1981, İzmir doğumlu. Uludağ Üniversitesi biyoloji bölümü mezunu ve pedagojik formasyon sahibi, evli ve 2010 doğumlu Demir’in annesi. İlk gebeliğinde yaşadığı kayıpla birlikte doğumlara bakış açsının değişmesiyle bir arayışa girerek ve sonucunda eğitimlere başladı. 2015 yılında İstanbul Doğum Akademisinden 2016 yılında ise İçsel Doğum’dan doulalık ve doğuma hazırlık rehberliği eğitimleri aldı. Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı, Homeopati’ ye Giriş ve Gebelik ve Lohusalık Remedileri Eğitim Semineri, Enerji EFT’ sinin Temelleri Eğitimi gibi eğitimlerle ve katıldığı çeşitli kongrelerle kendini geliştirmeye devam etmekte. Kurmuş olduğu Doğum ve Emzirme Danışmanlık merkezinde sevdiği işi yapmanın keyfini çıkarıyor ve ailelere ebeveynlik yolculuklarında, doğuma hazırlık süreci, lohusalık, emzirme ve bebek bakımı gibi konularda; zihinsel ve fiziksel olarak bütünsel bir yaklaşımla destek oluyorum.

info@douladeniz.net

5434858969

https://www.douladeniz.net/

Instagram: @doula_deniz

 


SİBEL SOYLAR

manterrad@gmail.com

 

 


YANSI ULUSOĞLU

Yoga-Doğuma hazırlık eğitmeni ve Doulayım.Yoga eğitmenliği yaparken hamilelerle de çalışıyordum.İnsanların zihin yapısı ve duygularla,yaşamlarını nasıl etkilediğini görüyordum.Böylece hamilelerle olan yoga çalışmam, doğal doğum için farklı bir bilginin gerekliliğini hissettirdi. Araştırmalarım beni İDA (İstanbul Doğum Akademisi)’da Doğuma Hazırlık Eğitmenliği ve Doula Eğitimine götürdü.
Kendi doğumuma bir ebe ve bir doula eşlik etii.Doğumun doğal doğumu destekleyen bir Dr. ve destekçilerle,nasıl doğallığını koruyabildiğini gördüm.
Fırsat ve gerekli destek sağlandığında bunun ne kadar harika bir deneyim olduğunu tecrübe edebildim.
Bu konuda daha derinleşmek için farklı eğitimlere katılmaya devam ediyorum.Kendi doğumumda aynı zamanda İçsel Doğum Doulası olan bir destekçim vardı.Orada tecrübe ettiklerimle İçsel Doğum eğitimine başladım,Eğitimim halen devam ediyor.Hamile kadınları travmadan koruma ve doğumda haz duygusunun işlendiği Ayala Elisha ile Orgasmic Birth Workshop’na katıldım.
Her geçen gün bu yolda derinleşmek, beni mutlu ediyor;hamilelere destek vermek yaşamla bütünleştiğimi hissettiriyor.

0532 566 93 60
mail:yansubasi@hotmail.com
instagram:yansi_mama