Ankara

Ankara

Stajyer İçsel Doğuma Hazırlık Rehberleri

 

EZGİ FINDIK

1984 yılında Ankara’da doğdu. Okul öncesi öğretmeni ve çocuk gelişimi uzmanı. Halen Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde öğretim elemanı olarak çalışıyor.

“Kendimi bildim bileli anne olmayı hayal ederken 2014 yılında oğlum Ulaş Ege’yi dünyaya getirdim. Hayallerim gerçeklik haline gelince ihtiyaçlarım ve oğlumun ihtiyaçları hayatımı yönlendirdi; öncelikle doktora tezimde bebekler ve anneleriyle ev merkezli Montessori eğitimine ilişkin çalışmaya başladım. Bu kapsamda Londra’da Maria Montessori Institute (Association Montessori Internationale)’de 0-3 yaş Montessori eğitimi aldım ve Hollanda’da bir Montessori anaokulunda öğretmenlik yaptım.

“Çocukluk” ve “annelik” üzerine aklımdaki sorulara yanıt ararken kendi doğum sürecime ilişkin “Keşke bir doulam olsaydı” dediğimi fark ettiğimde İçsel Doğum’dan doulalık eğitimi almaya kadar verdim. Doğumun anne ve bebek için bambaşka bir bağımsızlaşma yolculuğu olduğunu düşünen bir doula, çocuk gelişimci ve Montessori eğitimcisi olarak, gebelikten üç yaşa kadar anne, baba ve bebeklerin yanında olma niyetiyle bir yolculuktayım. Yollarımızın kesişmesi dileğiyle…”

ezgifindik@gmail.com

05457210968

 


HACER ERİLLİ

Ankara/Etimesgut’ta yaşıyor. Eskişehir, Konya, Kırıkkale ve Ankara’nın diğer çevre illerinde de hizmet verebiliyor.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu. Bebek Giyme Danışmanlığı (Babywearing advance) ve anne-bebek ürünleri e-ticaret işleri ile uğraşıyor.

Doula Eğitimi’ne 2016 yılında katıldı.

İngilizce dilinde de hizmet verebiliyor.

hacerdemirel@hotmail.com

0506 722 54 51

Instagram: @hacerilli

 


SEDEF ŞENER

Hacettepe Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümünü bitirdi. Üç farklı doğum deneyimi yaşadıktan ve doğumun mucizesine şahit olduktan sonra tüm hamilelerin kendininki gibi pozitif bir doğum tecrübesi olması gerektiğini düşünerek onlara daha bilinçli destek verebilmek adına 2017’de İçsel Doğum ailesine katıldı. 2020 yılında doğum doulası, 2021’de ise lohusa doulası sertifakalarını aldı. Alanında yüksek lisansı bulunuyor. Ayrıca 1. Derece Reiki eğitimine sahip. Keyifle verdiği destek sayesinde doğumların güzelleşeceğine ve daha sağlıklı nesiller yetişeceğine inanıyor.

doulasedef@outlook.com

Instagram: doula_sedef