İstanbul

İstanbul

Stajyer Doğuma Hazırlık Rehberleri

 

ARZU ATAR

arzuatar@gmail.com

 

 


AYSEL ÇANDIROĞLU

ayselcandiroglu@gmail.com

 

 


AYŞE SAVARİ

1981 İstanbul doğumluyum. Kadıköyde yaşıyorum. Saint Benoit Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünü bitirdim. Beş yıllık kurumsal çalışma hayatının ardından pedagojik formasyon sertifikamı aldım ve bir süre anaokulunda Fransızca öğretmenliği yaptım. İçsel Doğum ile bebeklere ve çocuklara düşkünlüğümü bilen, yoga eğitmeni bir arkadaşım sayesinde tanıştım. Doula olmaya karar verdim. Eğitimimin her aşamasında, doğum mucizesiyle ilgili edindiğim her yeni bilgide, kararımın doğruluğundan biraz daha emin oldum.
Şimdi ise doğum yolculuklarına eşlik etme şansına eriştiğim anne-babalara en iyi şekilde destek olmaya çalışıyor ve bebeklerini karşılamanın heyecanını, sevincini onlarla paylaşıyorum. Sahip olduğum bilgiyi en iyi şekilde aktarmaya çalışırken, tanıştığım her aile ile yeni bir şey keşfetmenin heyecanını yaşıyorum.

savariayse@gmail.com


AYŞENUR MERVE BİRİNCİ

aysenurmervebirinci@gmail.com

 

 


BENGİ ERTEM
Doulalık serüvenimin tohumları, yakın bir arkadaşımın hamilelik haberi ile hamilelik ve doğum üzerine düşünmeye ve araştırmalar yapmaya başlamamla atıldı. Farklı kültürlerde farklı doğum biçimlerinin olduğunu gördüm. Kadın bedeninin mucizesini keşfettim. Lotus doğumun varlığını öğrendim. Ve tabii ki doulalıkla tanıştım. Doula kimdir, nasıl bir eğitim alır, ebeden farkı nedir? Sorular çoğaldıkça merakım arttı. Ben de dahil olmak üzere kendimizi tıbbın eline sorgulamadan nasıl teslim ettiğimizi gördüm.
Aksinin bir parça sorumluluk almak, okuyup – araştırmak ve bilgilenmek demek olduğunu anladım. Kendi doğumumda bizzat bir doula ile çalışarak süreci deneyimledim. Bir doulanın gebenin alanını nasıl genişlettiğine, onun için nasıl alan tuttuğuna ve doğru bilgi paylaşımının ne kadar önemli olduğuna tanık oldum. Kadınların kendilerine, bedenlerine ve bebeklerine inanarak, herhangi bir baskı ve zorlama olmadan istedikleri gibi bir doğum gerçekleştirebilmeleri ve süreç içerisinde karşılaştıkları engellerle başa çıkarken yalnız kalmamaları gerektiği fikri benim motivasyonum oldu.
Böylece ben de bir doula olmaya karar verdim ve İçsel Doğum Doula ve Doğuma Hazırlık Rehberliği Eğitimine başladım. Kadınların yaratıcı gücüne her zaman inandım. Kadın desteğinin önemini ise anne olduktan sonra çok daha iyi anladım. Yolculuğunuzda birlikte yürüyebilmek dileğiyle..
05314516383
birdoulaninnotlari@gmail.com
Instagram @birdoulaninnotlari

BURCU OKUR

burcuokur@gmail.com

 

 


BURCU KAZANCI

burcukazancii@hotmail.com

 

 


CANSU NURAS

Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. 12 yıl satış departmanında farklı görevlerde  çalıştım ve en son yöneticilik görevimden oğlumun doğumunun ardından istifa ettim. Kendi doğum tecrübemle birlikte yepyeni bir dünya açıldı önümde,önce beni korkutan,ardından içine alan ve sonra sonsuz keyif veren. Hatta tüm hayatımın rotasını değiştiren,beni ve yaşam tercihlerimi dönüştüren.
Hamileliğin ve doğum anının,bir kadının hayatında desteğe,ilgiye,bilgiye,şefkate en çok ihtiyacı olduğu dönem olduğunu anladım. Bu desteği her kadının hak ettiğini düşünüyorum ve bunu sağlayabilecek olmak,beni yeni mesleğimde  en çok motive eden unsur. Çünkü biliyorum ki anneye ve hatta babaya sağlanan her türlü destek,dünyaya gelen her yeni “can” için direkt ya da dolaylı yarar sağlıyor.Bilgi ve tecrübelerimi bu uğurda ailelerle paylaşmak beni hep mutlu edecek.
Özel ilgi alanlarım ise alternatif eğitim modelleri, holistik(bütüncül) tıp ve gelişim psikolojisi üzerine araştırmalar yapmak.

cansuyavuz@hotmail.com


DUYGUN SOYSAL

duyguntekin@gmail.com

 

 


ELİF GÖKBULUT

0533 365 49 90

 

 


ELİF KABACAOĞLU 

İstanbul/Avrupa Yakası’nda doula desteği verebilir. 

Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı mezunu. İngilizce dilinde hizmet verebiliyor.

Doğum ve Lohusa Doulası eğitimine 2018’de katıldı, 2019 yılında da sertifikalarını aldı.

“Büyük bir heyecan ile başladığım doulalık yolculuğum benim için müthiş bir tutkuya dönüştü. Gebelik, doğum ve lohusalık sürecinde gebeye, bebeğe ve tüm aileye destek olabilmek, alanlarını koruyabilmek ve mahremiyetlerini sağlayabilmek bir kadına bahşedilmiş en müthiş hediyelerden birkaçı. En mahrem anlarında sonsuz şefkatim, sıcak ellerim ve sınırsız sevgimle gebelere, bebeklere ve tüm aileye desteğe her zaman hazırım…”

birdamladogum@yahoo.com

0534 315 90 87

Instagram: @doula.elif


ELİF ÜLKER

1985 doğumlu, evli ve 1 çocuk annesi. Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Doulalık mesleğinin öncesinde 10 yıl finans sektöründe çalıştı. Uluslararası Bebek Masajı Derneği IAIM’in bebek masajı eğitmenlik eğitimini aldı. Bebekler ve ebeveynlerinin katılımıyla bebek masajı seansları düzenliyor.

Doula Eğitimi’ni 2018 yılında aldı.

“Hamilelik, doğum ve lohusalık süreçleri kadınların hayatında çok özel ve belki de hem duygusal açıdan hem de doğru bilgi edinebilme açısından desteğe en çok ihtiyaç duydukları dönem. Hamile kadınların ve bebeklerin beni içlerine çeken büyülü bir enerjileri var. Dünyaya gelen küçücük canlarla birlikte kadınların “anne” olarak yeniden doğuşlarına ve kadın bedeninin bilgeliğine tanık olmanın değeri benim için paha biçilemez. Stajyer doula olarak bu mucizevi yolculukta ailelere ihtiyaç duydukları bilgi ve desteği vermek için hazırım. Sevgilerimle…”

elifozuysal@gmail.com

 


ELİF MURAT DALKARA

1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Evliyim ve 2014 doğumlu Delfin adında bir kızım var. Küçük yaşlardan itibaren doğayı ve canlıları anlama merakının içimdeki varlığından haberdardım. Bu nedenle gitmem gereken yolu çizmem hiç zor olmadı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi’nde Biyoloji eğitimimi tamamladıktan sonra 2009 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Deniz Biyolojisi yüksek lisansımı tamamladım ve hala aynı bölümde doktora eğitimime devam ediyorum. Deniz çalışmalarının en büyük getirisi beklentisizliği öğrenme çabası oldu ve hayatın her an sürprizler hazırladığını daha kısa evrelerde görerek öğrendiğimi fark ettim. Hayatın beni soktuğu güzel sokaklar sayesinde yoga eğitmeni oldum; Hatha Yoga ve Hamile Yogası dersleri veriyorum. 2014 yılında tam da bebeğim içimde büyürken İçsel Doğum Doulası olmak üzere eğitim almaya başladım ve benim için mucizevi dönüşüm de başlamış oldu. Artık Doğum ve Lohusa Doulası olarak bana açtıkları alan içinde ailelere destek olmaya çalışıyorum ve her seferinde büyülenmekten kendimi alamıyorum.

0532 695 89 63
elfmurat@yahoo.com


ESRA ÇAL 

İstanbul Bahçelievler’de yaşıyorum. İstanbul’un tüm ilçelerinde doula desteği verebilirim.

Gebeliğinde katıldığı doğuma hazırlık eğitimi ve doğumunda aldığı profesyonel destek ile hamilelik ve doğum süreçlerinde olumlu deneyimler yaşadı. Bu sayede bir kadının gebeliğinin ve doğumunun, anneliğe geçişinin, bir bebeğin dünyaya ilk gözlerini açışının ve bu süreçte destek almanın önemini keşfetti. Bu desteği almanın her kadının hakkı olduğunu düşünerek İçsel Doğum doula eğitimini tamamladı. Bahçelievlerde oturuyor ve İstanbul’ un her yerinden gebeleri sevgi ile destekliyor.

fesra.cal@gmail.com

Instagram: @doulaesra


FUNDA ERCAN 

İstanbul/Beykoz’da yaşıyor. Anadolu Yakası ilçelerinin yanı sıra Avrupa Yakası’nda Beşiktaş ve Şişli’de de hizmet verebiliyor.

Pamukkale Üniversitesi Ebelik Yüksekokulu mezunu. Doula Eğitimi’ni 2019 yılında aldı.

fundaercan.fe@gmail.com

0541 723 61 93

Instagram: @ebe.fundaercan

 


HÜMA ÇOLPAN

İstanbul – Anadolu Yakası

Uluslararası Lojistik&Pazarlama ve İşletme Bölümlerinden mezun oldu. Aynı zamanda Pilates eğitmeni. Hamilelik ve hamilelik sonrası pilates konularında da eğitim ve deneyimi mevcut.

Doula eğitimine 2018 yılında katıldı.

“Ve nihayet 2018 senesinde kendimi İçsel Doğum’un şefkatli kollarına bıraktım. Julia Steils Paçacıoğlu ve harika ekibi ile çıktığım yolculuk bana çok şey kattı.

Anne-baba adaylarına süreç içerisinde ihtiyaçları olan yargısız desteği vermek en büyük motivasyonum. Ayrıca pilates eğitmeni kimliğimle gebelere egzersiz danışmanlığı da yapabilmek çok keyifli.

Heyecanla yeni aileler ile buluşmayı bekliyorum..”

humasarac@gmail.com

0538 679 12 29

Instagram: @doulahuma

 


MERVE BÜŞRA KİBRİTÇİ

Yaşantımız giderek mekanikleşse de, dünyada mucizeler gerçekleşmeye devam ediyor. 2014’te ilk kez anne olduğumda anladım ki doğum yapan kadınlar, bu mucizevi yolculuklarında büyük bir saygı ve desteği hak ediyorlar. Hamilelik, doğum ve lohusalık döneminde sıcak ve yakın bir temas için yanınızda olmaktan gurur duyarım.
 
0538 839 76 42
mbbozcu@gmail.com

MERVE KARAKOYUNLU

İstanbul, Bahçeşehir’de yaşıyor.

Doula Eğitimi’ne 2017 yılında katıldı. Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu, MBA programını tamamladı. İstanbul Doğum Akademisi Doula ve Doğuma Hazırlık Eğiticiliği Eğitimi’ni aldı. Doğumda homeopati, dogumda hipnoz ve EFT, Spinning Babies, yas doulası, suda ve suya doğum, haptonomi, anne ve bebek yogası, bebek masajı eğitmenliği ve lider anne emzirme desteği sertifikalarına sahip. Doula Eğitimi’ne 2017 yılında katıldı.

İngilizce dilinde de destek verebilir.

“2016’da başladığım bu yolculukta çok çeşitli doğumlar görmüş olmanın mutluluğuyla ilerliyorum. Desteğin önemi anlatmakla bitmez. Bu konuda en doğru desteği vermek adına aldığım ve alacağım eğitimlerle ailelerin yanında olmaya devam edeceğim.”

dogumdostun@gmail.com

0507 820 19 05

Facebook: Doğum Dostun

Instagram: @dogumdostun


ÖZGE DÜNDAR

1979 doğumluyum. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde 4 sene klasik müzik okuduktan sonra garip bir şekilde kendimi Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksek Okulunda (kısaca spor akademisi) buldum. Yaklaşık 7 senedir de pilates eğitmenliği yapıyorum. Son 4 senedir de, hamilelik öncesi ve sonrası anne adaylarıyla çalışmaktayım.
Derslerim sırasında hem hamileleri bilgilendirmek hem de normal doğum korkularını azaltmak, onları daha iyi anlamak için çeşitli doğum kurslarına katıldım ve sonunda “doula” olmaya karar vererek, Türkiye’de ilk defa DO-UM da açılan İçsel Doğum Doula Eğitimi’ne katıldım.
Destekçi olduğum her doğum bana dünyaya gelişimizin ne kadar mucizevi bir olay olduğunu hatırlatıyor. Bende bu mucizeyi gerçekleştiren annelere tam destek için sevgiyle buradayım.

0535 411 18 91
ozge@dogummelegi.com

www.dogummelegi.com


PAYE ERKİN

1988 yılında istanbulda doğdum. Çocukluğundan beri spor ile içice büyüyen biriyim. 2010 yılında Pilates Eğitimi aldıktan sonra 2012 yılında Hamilelikte Fitness ve Pilates seminerlerine katıldım. Yaklaşık 4-5 yıldır Pilates eğitmenliği yapıyorum.
2012 yılında ablamın hamileliğini öğrendiğim gün, hayatım da yeni bir sayfa açıldığını daha anlamıştım. Onunla birlikte her anını yaşayıp, onunla birlikte araştırdım. Okuduklarımı, dinlediklerimi duydukça gebelerin her an yanında olma isteği uyanmaya başladı. Ve bir şekilde bakmışım ki İçsel Doğum’da – Doulalık Eğitimine başlamışım.
Bu mucizevi süreçte sizlerle olduğum her an benimde mucizem olacaktır.

0533 607 39 33
payeange88@hotmail.com


SEBİL YILMAZER

 

sebil.yilmazer@hotmail.com

 

 


SEÇİL ÇUHA

1981 yılında İstanbul ‘da doğdum.Karadeniz Teknik Üniversitesi Maliye bölümünü bitirdikten hemen sonra hala devam eden bankacılık kariyerime başladım. 2013 yılında kızım Asmin dünyaya geldikten sonra doula kavramı ile tanıştım. Manevi olarak beni tatmin etmeyen iş hayatıma alternatif olması düşüncesi ile İçsel Doğum Doulası olmaya karar verdim.

Eğitimin her safhasında, bir kesecik içinde başlayan yolculuğun ne kadar mucizevi bir olay olduğuna, kadının ve kadın  bedeninin gücüne tanıklık ettim. Bu mucizevi yolculuk sırasında kendi gücünün,bedeninin yapabileceklerinin farkında olmayan ya da bu farkındalıklara sahip ancak prosedür ve dayatmalarla kendi doğum hikayelerini yaşayamayan kadınlara destek olabilmek düşüncesi beni çok heyecanlandırıyor.

Bir kadın isterse yapamayacağı hiçbirsey yoktur ve değişim kadından başlar.
Hadi artık İç‘imize dönelim ve bir şeyleri değiştirelim…

Secil.cuha@gmail.com


SEDA HANTAL

sedahantal@gmail.com

 

 


SEVDA ÇEVİK

Doula eğitimine 2017 yılında katıldı.

Beden Eğitimi Öğretmenliği ve sosyoloji mezunu. Yüksek lisans klinik psikoloji ve doktora öğrencisi.

sevdacevik01@hotmail.com

0544 206 04 70

Instagram: @svdcvk


ŞEBNEM MERAKLI COŞKUN

İstanbul’da yaşıyor, Üsküdar/Kadıköy/Ümraniye/Ataşehir’de hizmet verebilir.

Reklam ve Satış üzerinde çalışmış olan Şebnem, 2018’de doula eğitimine katıldı. Aynı zamanda Temel Yoga, Yin Yoga, Hamilelikte Aromaterapi sertifikaları mevcut.

“Bu hayatta en çok Toprak’ın annesi olmayı sevdim ben! :)”

E-Mail: sebnem.merakli@gmail.com

Tel: 05342843614

Instagram: @doulasebnemleyoga


 

YEŞİM BENGİSU

yesimbengisu@gmail.com