Dünyayı İyileştir

Doğumu İyileştir

0
Şehir
0
Doğum & Lohusa Doulası
0
Doğuma Hazırlık Rehberi
1
Bütünsel yaklaşım
 

Yeni bir insanın aramıza katılmasını toplumdan, sağlığımızdan, ilişkilerimizden, çevremizden bağımsız düşünemeyiz. Aynı zamanda yaşam öykümüz, inançlarımız, değerlerimiz de doğuma ve ebeveynliğe hazırlık yaklaşımımız için önemli faktörlerdir.

İçsel Doğum eğitimlerini bu bütüncül yaklaşıma göre hazırlar, İçsel Doğum doulaları ve doğuma hazırlık rehberleri de ailelere bu yaklaşım ile hizmet verirler; deneyime dayalı öğrenmeyi önceliklendirirler.

2
Kişiye özel hizmet
 

Her gebenin ve ailenin ihtiyaçları farklıdır. İçsel Doğum doulaları ve rehberleri, değişen ihtiyaçların her birini gözeterek hizmet vermeyi esas alırlar ve kişiye özel tasarlanan bir programla destek verirler.

Farklı ihtiyaçları karşılayabilecek çeşitli araçlar ve yöntemlerle donanmış olarak, hizmet verdikleri kişiye en uygun yöntemleri seçerek özel bir destek sunarlar.

3
Doğumun her halini onaylayan felsefe

Her birimizin ihtiyaçları farklı olabildiği gibi, doğumun da türlü türlü hali vardır! Tüm tercihlere saygılı olacak şekilde hizmet vermeye hazırlanmış olan doula ve rehberler, belirli bir doğum şeklini ideal kabul etmez ve her an değişip dönüşebilen dinamiklere sahip olan doğum ve ebeveynlik için en uygun olan, kapsayıcı bir yaklaşımı benimserler.

4
Etik kurallara bağlılık
 

İçsel Doğum Eğitimleri'ni tamamlayan tüm doula ve rehberler, "Etik, Mahremiyet ve Gizlilik" kurallarımızı imzalı olarak kabul ederler ve çalışırken bu kuralları gözetmek durumundadırlar. Ailenin mahremiyetinin gözetilmesi kadar, doula meslek sınırlarının içinde kalacak bir hizmet sunmak da İçsel Doğum’un en çok önemsediği konular arasındadır.

5
Babaları da dahil eden bir destek yaklaşımı

Doğum hamile kadının işi olsa da, bebeğe ve yeni aile düzenine hazırlanırken partnerler de sürece eşit şekilde dahil olurlar. İçsel Doğum yaklaşımı yalnızca anneyi değil, babaları da talepleri doğrultusunda tüm süreçlere dahil eder, onların ihtiyaçlarını da gözetir ve destekler.

Hazırlık sürecinde babalarla ayrı çalışmalar düzenlenebilir ve doğum sürecinde eşlerin de duygusal ve fiziksel ihtiyaçları gözetilerek kapsamlı bir destek planlanır.

6
Kapsamlı bir eğitim almış, deneyimli doula ve rehberler

İçsel Doğum doulaları 1 yıl süren Doula Eğitimini tamamlar ve İçsel Doğum rehberi olmak için 1 yıl daha eğitim alarak kapsamlı ve bütüncül bir hizmet vermeye hazır olurlar.

Sürekli olarak eğitmenleri ve mentorları tarafından desteklenen doula ve rehber adayları, sertifika almaya hak kazanmadan önce ailelerle bolca pratik yapmalarını gerektiren uzun bir staj sürecinden geçerler. Sertifikasyon sürecini tamamladıktan sonra bile, İçsel Doğum ailesi tarafından destek almaya devam ederler.