Bu dönülmez yolculuğa neden çıkıyorsun?

Sen Kimsin?

0
Yıl
0
Öğrenci
0
Şehir
1
Bütünsel bir eğitim
 

İçsel Doğum Eğitimleri’nde doğumun ve lohusalığın fizyolojisi ve doğumda kullanılan doğal rahatlatma yöntemlerinin yanı sıra, kişisel gelişim süreçlerimiz üzerinde de çalışırız.

İnançlarımızı, kayıtlı yargılarımızı gözden geçirir; bu çalışmaları yaparken Uzakdoğu’da temellenmiş farkındalık çalışmalarından Güney Amerika yerlileri olan Tolteklerin bilgeliğine; milyonlarca yıldır dünyanın her yerine görülmüş bir sembol olan labirentlerden Amerikan Yerli masallarına kadar, doula ve rehber adaylarını besleyecek bilgiler ustalıkla bir araya getirilir.

2
Deneyimli ekip
 

İçsel Doğum Doula ve Doğuma Hazırlık Rehberliği Eğitimi’ndeki tüm eğitmenler ve mentorlar, aynı zamanda deneyimli doulalar ve rehberler olarak size eğitim süresince eşlik ederler.

Eğitmenlik ve mentorluk için ayrıca eğitim süreçlerinden geçmiş olan deneyimli ekip, planlanan eğitimleri geliştirmek üzere birlikte çalışan, aktif bir topluluktur.

3
Deneyim odaklı eğitim yaklaşımı

Eğitim süresince yapılan tüm çalışmalar, hazırlanan ödevler ve staj görevleri; doula ve rehber adaylarını deneyimli profesyoneller olarak çalışmaya başlayabilecek şekilde hazırlamak üzere tasarlanır.

Deneyime dayalı öğrenmeyi esas alan eğitim programı, sertifika almaya hak kazanmadan önce tüm çalışmaları gebeler ve ailelerle uygulayarak, doğrudan deneyimleyerek anlamayı mümkün kılar. Gelişen ve güncellenen, yaşayan, kapsamlı bir eğitim sunabilmek için mentorlar ve eğitmenler öğrenci geribildirimlerini değerlendirir.

4
Birebir mentor ve eğitmen desteği

Bu benzersiz yolculuğa hazırlanırken, birebir destek alma fırsatı bulacağınız eğitmenleriniz ve mentorlarınız, yolculuk boyunca size eşlik eder.

Küçük gruplardan oluşan sınıflar, öğrencilerin her eğitmen ve mentor tarafından tek tek takip edilebilmesini sağlayacak şekilde belirli kişi sayısıyla sınırlı tutulur. Eğitim süresince doğan ihtiyaca göre küçük grup buluşmaları düzenlenerek, eğitim modülleri üzerinde detaylıca çalışabilme imkanı yaratılır.

5
Yüz yüze modüllerle desteklenen online eğitim

Online eğitim platformunda yer alan yazılı kaynaklar, küçük testler, eğitim videoları, ses kayıtları gibi çeşitli eğitim materyalleri, İçsel Doğum Eğitimleri’nin zengin içeriğini oluşturur.

İki haftada bir Zoom üzerinden yapılan canlı dersler, bir araya gelip çalışmamıza da imkan sağlar. Doula işinin en önemli kısımlarından biri olan yüz yüze desteği derinlemesine çalışabilmek için, online eğitim programı senede bir kez düzenlenen Uygulamalı Dersler Modülü ile tamamlanır. Eğitmenlerle bir araya gelen öğrenciler masaj, rebozo teknikleri gibi çeşitli uygulamaları birebir çalışma fırsatı yakalayarak öğrenirler.

6
İçsel Doğum ailesinden sürekli destek

Eğitime katıldığında İçsel Doğum ailesine dahil olan doula ve rehber adayları, eğitimlerini tamamladıktan sonra da ailenin birer parçası olmaya devam ederler ve deneyimli doulalarla fikir alışverişi yapabilir, birbirlerinin deneyimlerinden faydalanabilirler.

Düzenlediğimiz “Doğum Sanatı” ve “Çemberler ve Ritüeller” gibi ileri eğitimlerle, doula ve rehberlik eğitimini destekleyecek konularda kendilerini geliştirme fırsatı bulabilirler.