Ekibimiz


İçsel Doğum ekibi olarak, mümkün olan en yaratıcı, en kapsamlı ve en destekleyici doula eğitimini sunmayı hedefliyoruz. Eğitmen ve mentorlarınız olarak başvurudan sertifikasyona kadar tüm süreç boyunca yanınızda olacağız.

Julia Steils Paçacıoğlu
Julia Steils Paçacıoğlu
Kurucu Yönetici, Eğitmen ve Öğrenci Mentoru

Julia 2001’den beri ABD’de ve 2004’ten beri Türkiye’de doula olarak ailelere destek veriyor. 2011’de, oğlunun doğumundan sonra, İçsel Doğum Doula Eğitimi’ni başlattı. DONA, ebe Elizabeth Davis ve Birthing From Within kurucusu Pam England’dan eğitimler alan Julia, tüm tecrübelerini harmanlayıp bütünsel bir eğitim programı yarattı. İçsel Doğum ekibi ile beraber Türkiye’nin her yerine doula eğitimi ulaştırmayı hedefliyor.
Ebe ve şifacı Jeanine Parvati Baker’in, kendine ışık olan sözlerinin, desteklenen her anne ve aile ile birlikte gerçeğe biraz daha yaklaşacağına inanıyor; “Doğumu iyileştir, dünyayı iyileştir” .
Eşi ve oğlu ile birlikte Fethiye’de yaşıyor. Doğuma dair konuların haricinde, bitkiler, örgüler ve çalgılar ile ilgileniyor..


Ayşe Savari
Ayşe Savari
İçsel Doğum İletişim Direktörü - Öğrenci Mentoru

Saint-Benoit Fransız Lisesinin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümalık bölümünü bitirdi ve aynı üniversitede pedagojik formasyon sertifikası aldı.
5 yıl kadar özel sektörde çalıştıktan sonra bir bebeğin hayata geliş sürecine duyduğu hayranlık onu İçsel Doğum Doula Eğitimi ile tanıştırdı.
2014 yılında başladığı egitimin sertifikasını ise 2017 yılında aldı. Hamilelik ve doğumda aromaterapi atölyesi ve homeopati eğitimlerine katıldı. Halen İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde öğrenciliğe devam ediyor.
İçsel Doğum'un yeni yapılanması içinde iç ve dış iletişimden sorumlu olmasının yanı sıra öğrenci mentorluğu da yapıyor..


Tülin Kumbasar
Tülin Kumbasar
İçsel Doğum Doula Eğitmeni - Öğrenci Mentoru

1974 yılında ABD’de dünyaya geldi. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu ve aynı sene Ankara’nın Japonya Büyükelçiliği’nde göreve başladı. 2003 yılında oğlunu, 2009 yılında ise kızını dünyaya getirdi. 2014 yılında 17 sene çalıştığı Elçilikten ayrılarak İstanbul’a taşındı.
2016’da İçsel Doğum’un Doula Eğitimi’ne başladı ve 2017’de eğitimini tamamlayarak Doğum Doulası Sertifikasını aldı. Gebelikte ve doğumda kullanılan aromaterapik yağlar atölyesine, homeopatiye giriş ve acil remediler eğitim seminerine, emzirme atölyesine ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen ilkyardım eğitim programına katıldı. 2018’de İçsel Doğum ekibine katılarak doula eğitmeni olma yönünde stajyerlik yapmaya başladı.
2019 yılında İçsel Doğum doula eğitimlerinde ders vermeye başladı. Halen İçsel Doğum’da öğrenci mentoru ve doula eğitmeni olarak ekibin bir parçası olmaya devam ediyor..


Elif Murat Dalkara
Elif Murat Dalkara
İçsel Doğum Doula Eğitmeni - Öğrenci Mentoru

1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü’nde Deniz Biyolojisi üzerine yüksek lisans, 2018 yılında ise doktora eğitimlerini tamamladı. 200 saatlik Hatha Yoga, Hamile Yogası ve Anne Bebek Yogası Eğitimlerini tamamladı.
2014 yılında İçsel Doğum Doula Eğitimi’ne başladı ve 2016 yılında sertifikasını aldı. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde öğrenciliğe devam ediyor. İçsel Doğum’da eğitim asistanı olarak başlayan ekip yolculuğu, 2 yıldır öğrenci mentoru olarak devam ediyor; 2020 eğitim döneminden itibaren ise doula eğitmeni olarak görev almakta. İstanbul Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı olarak çalışıyor.
Örüyor, biçiyor, dikiyor; Zıplayan Fare ve örgü model oyuncak üreticisi, Delfin’in annesi..


Duygu İslamoğlu
Duygu İslamoğlu
İçsel Doğum Doula Eğitmeni – Öğrenci Mentoru – İçerik Direktörü

1986’da İstanbul’da doğdu, sıklıkla yolu başka şehirlere çıksa da hala burada yaşıyor. İçsel Doğum ile açılışının ikinci yılında, 2012’de tanıştı. Aynı yıl Yin Yoga eğitmenliği sertifikasını da aldı. Yakın zamanlarda yazılarını çeşitli platformlarda yayınlamaya başladı ve hala kadın sağlığı, hamilelik, çeşitli kadın ve insan olma meseleleri üzerine araştırıyor, yazıyor.
Aynı zamanda ailelere doula olarak hizmet veriyor, İçsel Doğum Doula Eğitimi’nin mentor ve eğitmen ekibinde yer alıyor. Yaşamın başladığı anın sihri karşısında her seferinde dili tutuluyor. Her alanda, her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğuna inandığından; alan tutmak ve yargısız desteklemek üzerine kurulu doula yaklaşımını editör ve direktörlük işinde de kullanarak, ‘holistik’ tâbirini yaptığı işe yakıştırıyor.
Kedilerini birine emanet edebildiği her fırsatta sırt çantasını alıp kendini ormanlara ve deniz kıyılarına atmaya bayılıyor. Çemberlere, danslara, bebek kokusuna ve çalınıp söylenebilen şarkılarla hikayelere bir şekilde bağımlı. Günün birinde ejderhaların geri döneceğine ve büyünün gerçek olduğuna inanıyor. .


Yasemin Ağazat
Yasemin Ağazat
Öğrenci mentoru - İş Geliştirme Direktörü

1970’li yılların ortasında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu, Boğaziçi Üniversitesi'nde sosyoloji okudu. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre film sektöründe yönetmen asistanı olarak çalıştı.
2007 yılında Zeynep Aksoy ile hatha yoga temel hocalık eğitimini tamamladı. 2008 senesinde evlendi ve Amerika’ya yerleşti. New York'da bulunan Institute for Integrative Nutrition'da holistik sağlık koçluğu eğitimini tamamladı. Bu eğitim sırasında hamile kadınlar ve doğum ile ilgili çalışmaya karar verdi.
Henüz New York’ta yaşarken Mia Borgatta ile hamile yogası hocalıkeğitimi ve Debra Pascali-Bonaro ile doğum doulası eğitimini tamamladı. 2012 yılında İstanbul'a döndükten sonra Birthlight International’dan hamile yogası eğitimi aldı. 2015 yılında İçsel Doğum’da doula eğitimine başladı. Jo Harris ile hamilelik ve doğumda aromaterapi atölyesine katıldı, Nur Sakallı ve Sima İbrahimiye’den anne ve bebek yogası eğitimi aldı.
Halen İçsel doğum ekibinde öğrenci mentoru ve doğum doulası olarak yer alıyor, hamile yogası dersleri veriyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi bölümünde okuyor. 2012 ve 2020 doğumlu iki çocuk annesi..